Kuźnica

Nasze przedszkole

Drodzy Rodzice

Przedszkole Prywatne „Dorotka” jest niepubliczną placówką oświatową, powołaną za zgodą Prezydenta Miasta Krakowa (numer ewidencji 43200-18) działającą od 1 września 2005 roku.

Placówka realizuje pełne nauczanie i wychowanie w zakresie wychowania przedszkolnego, łącznie z realizacją programu klasy „0”.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 7.00 do 17.00

Przerwa remontowa w II połowie lipca.

Drodzy Rodzice

Do dyspozycji przedszkola są:

·      dwa budynki w zabudowie bliźniaczej przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 29 A-B

Obiekt chroniony jest przez firmę Solid Security, główne wejście do budynku wyposażone jest w monitoring, wejścia do obu budynków zabezpieczone są kodami magnetycznymi. Wszystkie sale wyposażone są w klimatyzację i oczyszczacze powietrza. Przedszkole dysponuje ponadto ozonatorem i lampami UVC, służącymi do odkażania pomieszczeń i zabawek w okresie największych zachorowań.

·      3 sale zabaw, 2 jadalnie

·      2 place zabaw: mniejszy dla dzieci młodszych i większy dla starszych

·      gabinet psychologiczno-logopedyczny i sala rehabilitacyjno-sportowa (zakładka GALERIA NASZYCH WNĘTRZ).

Grupy 15-18-osobowe pozostają pod opieką
nauczyciela prowadzącego oraz nauczyciela wspomagającego lub/i pomocy nauczyciela.
(zakładka ZESPÓŁ "DOROTKI").
Wyżywienie składa się z 4-ech posiłków dziennie (zakładka O ŻYWIENIU).

Kadra jest profesjonalnie przygotowana, merytoryczny nadzór nad Przedszkolem sprawuje
Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Drodzy Rodzice

Przedszkole Prywatne „Dorotka” jest placówką oświatową pracującą w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego, realizowaną z zastosowaniem nowatorskich metod nauczania oraz własnych programów autorskich.

Z wszystkimi dziećmi realizowane są obowiązujące treści programowe, a także zajęcia rozszerzające wybrane treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego, takie jak:

ZAJĘCIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2 RAZY W TYGODNIU,
TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH,
METODA PROJEKTU EDUKACYJNO-BADAWCZEGO,
ZAJĘCIA MUZYCZNO-TANECZNE Z UMUZYKALNIANIEM METODĄ PROF. GORDONA
ZAJĘCIA RUCHOWE Z ELEMENTAMI SI I PODŁOGĄ INTERAKTYWNĄ
ZAJĘCIA PLASTYCZNE "MAŁY ARTYSTA"

Ponadto we wszystkich grupach wiekowych przedszkole realizuje własne programy autorskie z zakresu szeroko rozumianej PROMOCJI ZDROWIA PSYCHOFIZYCZNEGO,
obejmujące zarówno tematykę znaczenia zdrowego odżywiania się, higieny, ruchu:
program ”Zdrowy Przedszkolak”, jak i tematykę bezpieczeństwa:
program "Bezpieczny Przedszkolak”.

W godzinach popołudniowych dzieci korzystają z oferty zajęć dodatkowych, ustalanych w każdym roku w zależności od potrzeb dzieci i możliwości organizacyjnych przedszkola.

Rodzice mają wgląd w życie przedszkola. Mogą na bieżąco oglądać filmiki oraz zdjęcia robione dzieciom w trakcie zajęć i swobodnej aktywności, systematycznie umieszczane na dysku sieciowym oraz FB dla rodziców.

Za pośrednictwem poczty elektronicznej otrzymują E-Szkołę dla Rodziców „Dorotki” - całoroczny
e-learningowy kurs umiejętności wychowawczych i wiedzy na temat różnych aspektów psychofizycznego rozwoju dziecka.

Przedszkole "Dorotka", zatrudniając wykwalifikowaną kadrę nauczycieli zapewnia wszechstronny rozwój dziecka.
NIE PRZYJMUJEMY JEDNAK DZIECI Z ZABURZENIAMI ZACHOWANIA ,
ZAGRAŻAJĄCYMI ZDROWIU I BEZPIECZEŃSTWU TAKIEGO DZIECKA, A TAKŻE
INNYCH DZIECI. ZASTRZEGAMY SOBIE PRAWO ROZWIĄZANIA UMOWY
W PRZYPADKU ZAOBSERWOWANIA U DZIECKA POWYŻSZYCH ZABURZEŃ.
Przedszkole "Dorotka" jest placówką oświatową.Staramy się jednak nadać mu charakter przedszkola domowego i dlatego szczególnie dbamy o miłą, serdeczną, domową atmosferę.

Uroczyście obchodzimy święta i urodziny dzieci, jesteśmy w codziennym kontakcie z ich rodzicami, dzięki czemu stanowimy jedną, wielką dorotkową rodzinę. Jeśli chcecie Państwo do niej dołączyć - zapraszamy.

Dyrekcja i Zespół

Przedszkola "Dorotka"

Drodzy Rodzice

W lutym 2020 r. Przedszkole uzyskało rekordową ocenę 5,89 w corocznej ankiecie dla rodziców dzieci uczęszczających aktualnie do ”Dorotki”.

Drodzy Rodzice

W roku szk.2016/2017 dzieci z Przedszkola "Dorotka" zdobyły I miejsce w kategorii przedszkoli i szkół podstawowych w Eksperymencie Łańcuchowym, organizowanym przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia:

Eksperyment łańcuchowy

Drodzy Rodzice

W roku szkolnym 2015/2016 Przedszkole "Dorotka" uzyskało tytuł PRZEDSZKOLA Z PASJĄ, otrzymując wyróżnienie w konkursie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Drodzy Rodzice

PRZEDSZKOLE "DOROTKA" w roku szkolnym 2013/2014 UZYSKAŁO BARDZO WYSOKIE OCENY KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA W KRAKOWIE W OBSZARACH:

·      właściwego rozpoznawania potrzeb i możliwości psychofizycznych dzieci

·      wspomagania rozwoju dzieci z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji

·      współpracy z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi

·      zarządzania przedszkolem, stwarzającego warunki do optymalnego rozwoju dzieci

·      współpracy z rodzicami

·      doskonalenia się nauczycieli

·      wprowadzania nowatorskich działań i innowacji.

PRZEDSZKOLE "DOROTKA" JEST PARTNEREM PROGRAMU KRAKOWSKA KARTA RODZINNA 3+
(zniżki w zakładce ODPŁATNOŚĆ).

W roku 2014 Przedszkole uzyskało certyfikat FIRMY GODNEJ ZAUFANIA.

Linki Dorotki

O żywieniu